IELTS UKVI

IELTS UKVI

Gaziantep’te BRITISH COUNCIL IELTS Sınav Merkezi:

ACADEMIC - GENERAL 

23 AĞUSTOS 2023

27 EYLÜL 2023

25 EKİM 2023

29 KASIM 2023

27 ARALIK 2023

AİLE BİRLEŞİMİ A1 / B1  - UKVI için Sınav Tarihleri 

24 AĞUSTOS 2023 

NOT : Yukarıdaki tarihlerde kontenjan dolduğu takdirde ya 1 gün öncesine yada 1 gün sonrasına ek kontenjan açılmaktadır.

  • ARDEM DİL OKULLARI

KAYIT OL

https://www.britishcouncil.org.tr/exam/ielts/book-test

SINAV YERİ VE TARİHLERİ İÇİN ;

https://ieltsukviregistration.britishcouncil.org/test-chooser/TR

IELTS UKVI Nedir? Ne İşe Yarar? Nerede Kullanılır?

UKVI kısaltmasının açılımı, United Kingdom Visa and Immigration anlamına gelir. Yani, "Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi" olarak çevrilebilir. 

IELTS UKVI Ne İşe Yarar?

Eğer İngiltere'ye gitmeyi planlıyorsanız başvurduğunuz vize türüne göre İngilizce dil yeterliliğinizi ispat etmeniz gerekebilir. Özellikle skilled worker, health and care, aile birleşimi, scale up, start up gibi vize türlerinde İngilizce yeterliliğiniz belirli bir seviyede olmalıdır.

Özellikle bu tip vizelere başvuracaksanız, Home Office'in kabul ettiği "Secure English Language Test" (SELT) listesinde yer alan bir İngilizce dil yeterliliği sunmanız gerekir. IELTS UKVI ve IELTS Life Skills sınavları bu listede yer alır.

UKVI, Home Office tarafından bazı vize başvurularında istenilen olan sınav formatıdır. Örneğin; vize başvurunuz için IELTS Academic UKVI, yerine IELTS Academic sınavına girerseniz, vize başvurusunda bulunamazsınız.

IELTS UKVI Farkı Nedir?

IELTS UKVI, sadece İngiltere (Birleşik Krallık) vize gereksinimleri karşılamak için tasarlanmıştır. Sınav sonuç raporu, adayın sınava IELTS UKVI test merkezinde girdiğini göstermek için düzenlenmiştir.

Daha net açıklamak gerekirse, IELTS UKVI sınavının, IELTS sınavından sonuç raporu dışında hiç bir farkı yoktur.