IELTS LIFE SKILLS B1

IELTS LIFE SKILLS B1

Gaziantep’te BRITISH COUNCIL IELTS Sınav Merkezi:

15 ARALIK 2022 PERŞEMBE

26 OCAK 2023  PERŞEMBE

23 ŞUBAT 2023 PERŞEMBE

30 MART 2023  PERŞEMBE

NOT : Yukarıdaki tarihlerde kontenjan dolduğu takdirde ya 1 gün öncesine yada 1 gün sonrasına ek kontenjan açılmaktadır.

  • ARDEMSOFT ENGLISH LANGUAGE CENTER

KAYIT OL

https://www.britishcouncil.org.tr/exam/ielts/book-test

IELTS LIFE SKILLS B1

IELTS Life Skills, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı kapsamında İngilizce speaking ve listening becerilerini  B1 Düzeyinde kanıtlaması gereken kişiler içindir. Belirli vize türleri için İngiltere Vize ve Göç İdaresi tarafından kabul edilir.

Nasıl iletişim kurabildiğinizi ve bilgi edinip aktarabildiğinizi görmek amacıyla yalnızca listening ve speaking becerilerini değerlendirmek için tasarlanmıştır.

IELTS Life Skills B1 sadece listening ve speaking becerilerinizi değerlendirir. Nasıl iletişim kurabildiğinizi ve bilgi edinip aktarabildiğinizi görmek için tasarlanmıştır. Bilgi edinme ve toplama, iletişim kurma ve tartışmaya katılma becerileriniz test edilir. İkinci sınav katılımcısının performansı, sizin sınav sonuçlarınızı etkilemez.

IELTS Life Skills sınavının sonuçları biraz farklıdır. Bant skoru yerine sonuçlarınız geçti veya kaldı olarak verilir. Başarılı olarak değerlendirilen sınav sonucunuzu vize başvurunuz için kullanabilirsiniz.

Sınav, 16 ile 22 dakika sürer ve bir examiner ile ikinci bir sınav katılımcısıyla birlikte gerçekleşir.

IELTS Life Skills sınavı nedir?

IELTS Life Skills sınavı, CEFR (Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı) düzeylerinde speaking ve listening becerilerini belirlemek için düzenleniyor. Güvenilir bir İngilizce dil sınavı olan Life Skills’in, A1 ve B1 olmak üzere iki çeşidi bulunuyor. Sınavlar hakkında bilgi edinmek ve hangi sınavın size uygun olduğunu öğrenmek istiyorsanız, tüm detaylar yazımızda.

Sadece listening ve speaking becerileri için

Ana amacı; iletişim kurabildiğinizi, bilgi edinebildiğinizi ve aktarabildiğinizi, tartışmaya katılabildiğinizi, dinleme ve yanıt verme yeteneğinizi kanıtlamak olan IELTS Life Skills sınavında, sadece listening ve speaking becerileriniz değerlendirilir.

IELTS sınav denetmeni, sınav boyunca şu becerilerinize dikkat eder:

Bir konuyu tanımlamanız.

Fikir veya tercihlerinizi belirtmeniz.

Bu maddeleri gerekçelendirmeniz.

Konuyu açıklamanız ve deringilleştirmeniz.

16 ila 22 dakika süren sınavlar; bir denetmen ve ikinci bir sınav katılımcısı ile iletişim kurularak gerçekleşir, fakat ikinci katılımcının performansı sizin sınav sonuçlarınızı etkilemez. IELTS Life Skills sınavının sonuçları, bant skoru yerine “geçti” veya “kaldı” olarak açıklanır. IELTS Life Skills sınav sonucu, İngiltere Vize ve Göç İdaresi tarafından kabul edilir.

IELTS Life Skills A1 ve B1 farkı

Eğer Türkiye’de yaşıyorsanız ve İngiltere’de yaşayan eşinizin yanına taşınmak için vize alacaksanız IELTS Life Skills A1, süresiz oturma izni veya İngiltere vatandaşlığına başvurmak için vize alacaksanız ise IELTS Life Skills B1 sınavına girmeniz gerekir. IELTS Life Skills sınav sonucunuzu, vize başvurunuz için kullanabilirsiniz.