İş İngilizcesi

İş İngilizcesi

 

BUSINESS ENGLISH nedir ve neden gereklidir?

İş İngilizcesi, en yalın haliyle, iş hayatında kullanılan profesyonel İngilizce’dir. Profesyonel bir dilde yazışma yapmak, rapor hazırlamak, müzakerelerde bulunmak, sunum yapmak, konferans ve toplantılara katılmak veya bunları yönetmek, resmi mektuplar ve dilekçeler yazmak, uluslararası ortamlarda sosyalleşmek ve genel olarak yabancı müşterileriniz veya iş ortaklarınız ile telefonda, email yoluyla veya yüz yüze doğru ve akıcı bir iletişim sağlamak için gerekli olan İngilizce’dir.

 

İş İngilizcesi, genel konulara değil, iş hayatı ile ilgili konulara odaklanır. İş İngilizcesi eğitiminde sunulan içerik, (kelimeler, ifade biçimleri, sektöre veya mesleğe özel terimler) profesyonel hayatta kullanılan bilgilerden türetilir.

Neden İş İngilizcesi: Uluslararası dil İngilizce’dir. Bu sebeple, global şirketlerin veya bireylerin profesyonel duruşlarını karşı tarafa iletebilmeleri, kendilerini doğru ifade edebilmeleri ve güvenirliliklerini arttırmaları için, bugünün global iş hayatında doğru ve etkili iletişim kurmaları şarttır. Bu da, yalnızca İş İngilizcesi ile mümkündür.

 

Bu noktada, iş hayatında yer alan profesyonellerin, genel İngilizce eğitim ile İş İngilizcesi eğitimi arasındaki farkın bilincinde olmaları ve gerekli ise İş İngilizcesi eğitimi almaları çok önemlidir.

  • Genel İngilizce her seviyeye açıktır; İş İngilizcesi için en az Intermediate seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak gerekir.
  • Genel İngilizce’de genel konular, konuşma dili ile öğretilir; İş İngilizcesi eğitimi iş hayatına özel içerikler ile profesyonel dili öğretir.

Genel İngilizce herkese açıktır, herkes kullanabilir; İş İngilizcesi eğitimi, motive ve kariyerinde yükselmek için doğru global iletişimin önemini anlayan profesyoneller içindir