ALMANCA

ALMANCA

Neden Almanca öğrenmeliyim?

Almanya’da gelecekle ilgili planınız ne olursa olsun, Almanca bilginiz size sonsuz olanaklar sağlar. Üstelik Almanca öğrenmeniz hem mesleğinizde hem de özel hayatınızda yaşam kalitenizi artırabileceğiniz beceriler kazanmanız anlamına gelir. Belli bir seviyede Almanca dersi alarak Almanya’da üniversite okumak ve hatta yaşamak mümkündür. Bunu dışında, günümüzde Almanya’da işçi alımı yapılmaktadır. Bu işlerde çalışabilmek için yine en az A1 seviyesinde Almanca bilmeniz gerekmektedir. Bir dili öğrenmek çoğu zaman diğer dilleri daha kolay öğrenmek anlamına gelir. 

Hangi dil seviyesinde eğitim alabilirim?

Ardemsoft'da Almanca için A1-A2-B1 seviyelerinde eğitim alabilirsiniz.

 Almanca Kursu kaç kişilik sınıflardan oluşur?

 Almanca sınıfları genelde birkaç öğrenciden oluşmaktadır.  Almanca Kursu gruplarımızda en fazla 8 öğrenci oluyor. Sınıflarımız 14 öğrenci kapasitelidir. Butik kursumuzda öğrenci memnuniyeti ve başarısı bizim için ilk sıradadır.

Almanca dil kursunun günleri ve saatleri ne zaman? Hafta sonu Almanca kursu var mı ?

Derslerimiz hafta içi akşamları genellikle 19:00-21:00 arasında yapılmakta ve bazı gruplarımızda cumartesi öğleden sonra da yapılabilmektedir. Böylece, kendinize uygun günü ve saati kontrol ederek Almanca derslerinize başlayabilirsiniz. 

Almanca Dersler Zor Mudur?

Hayır. Yapmanız gereken tek şey, Almanca kursunda verilen ödev ve alıştırmaları zamanında yapmak ve dersleri düzenli takip etmektir.

Planlı ve düzenli bir çalışma programı ile hem de kısa sürede Almanca öğrenmek mümkündür. Ancak bunun için iyi bir Almanca kursu seçimi, biraz gayret ve emek harcamak gerekmektedir. 

Almanca Seviye belirleme ve Kur Atlama Sınavları Nasıl Olur?

Genel Almanca kursu A1-başlangıç seviyesinden başlamayı düşünmeyen kursiyerlerimiz için kayıt öncesi seviye belirleme testi uygulanır. 

Deneme sınavlarında öğrencilerimiz, dört beceriden sınava tabi tutulur. Dört aşamadan oluşan kur atlama sınavı ve aşamaları şu şekildedir;

  • Dinleme
  • Okuma
  • Yazma
  • Karşılıklı konuşma 

Dünya Dil Almanca kursu kur atlama sınavlarında; dinleme, okuma ve yazma metinleri her seviye için ayrıca hazırlanmış olup uzunlukları ve kelime bilgisi ölçme soruları farklıdır. Toplam süre, seviyeye göre değişmekle beraber 65 – 180 dakika arasındadır. Konuşma sınavı; karşılıklı soru cevap, diyalog, sunum veya tartışma konularından oluşmaktadır. Seviyelere bağlı olarak geçme puanı farklılık göstermektedir.

A1 – A2 seviyesi kur atlama puanı 60,

B1 – C1 seviyesi kur atlama puanı her aşama için 60 ‘tır.

Kur atlama sınavı sonrası seçtiğiniz eğitim sistemine(grup, birebir, online)  göre Almanca kursu eğitim programına başlayabilirsiniz.